Buda dla psa czyli drugi dom naszego czworonoga

2017-11-02 trendzik 0 Comments

Psy kochają ludzi bezgranicznie, przywiązują się na całe życie do rodzin stając się pełnoprawnym ich członkiem. Oferują nam dużo ciepła, ale także dzięki nim wzrasta nasze poczucie bezpieczeństwa. Z nimi czujemy się pewniejsi, gdyż pies obroni nas przed złodziejem. Zazwyczaj psy, które chronią domy większość czasu spędzają w ogrodzie. Dzięki budom mają własny kąt, w którym mogą schować się i ochronić od słońca czy deszczu.

Drewniana buda dla psa to jeden z najczęściej wybieranych produktów dla naszych milusińskich. W sprzedaży są jeszcze budy dla psa wykonane z tworzyw sztucznych. Choć są łatwe w czyszczeniu i stosunkowo lekkie, nadają się głównie dla małych ras i warto pamiętać, że nie przepuszczają powietrza tak jak drewno. Rozmiar zawsze dobieramy do psa – a więc każdy pies powinien mieć osobną budę, która zapewni mu komfortowe warunki. Nie może być zbyt mała, a najlepiej jeśli jest ocieplona. Projekty bud dla psów są dostępne na wielu stronach, możemy zbudować ją własnoręcznie lub kupić już gotowe. Ich montaż nie sprawia większych trudności i nie jest zbyt długi. Wiele z nich ma zatrzaski przy dachu, dzięki którym w łatwy sposób wyczyścimy środek i wymienimy posłanie.

Przy wyborze budy powinniśmy kierować się także grubością jej ścian i dachem. Powinna zapewniać psu bezpieczeństwo, chronić od zimna, wiatru i opadów atmosferycznych, a także zapewniać trochę intymności. Psy kochają ludzi bezwarunkowo, dlatego warto sprawić im przyjemną i odporną budę, to ich drugi dom.

Leave a Reply: