Fotopułapka – nowoczesne technologie wykorzystywane do badań behawioralnych

2017-11-11 trendzik 0 Comments

Szkolenie psów wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy z zakresu behawioryzmu zwierząt, jak również niemałego doświadczenia w tej dziedzinie. Psy porozumiewają się pomiędzy sobą za pomocą swojego charakterystycznego, psiego języka. Wysyłają sygnały, które dla niedoświadczonego człowieka, nieznającego specyfiki zachowań psów, są zwykle zupełnie niezrozumiałe. Dlatego jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy behawioralne, najlepiej zgłosić się do profesjonalisty, który posiada odpowiednią wiedzę i środki, za pomocą których zbada, w czym tkwi problem.

Psi psycholog – sposób na niesfornego psa

Doświadczony behawiorysta czy też instruktor szkolenia to specjaliści, którzy pomagają odpowiednio wyszkolić psa, jak również zmienić jego złe nawyki i niepożądane zachowania. Obserwując swoich podopiecznych są w stanie szybko stwierdzić, w czym tkwi problem i jak mu zaradzić. Zdarza się jednak, że do postawienia właściwej diagnozy muszą bacznie obserwować zachowanie psa bez obecności człowieka, jak również jego otoczenie. Do takich badań behawioralnych przydaje się fotopułapka.

Nowoczesne technologie wykorzystywane w szkoleniu psów

Fotopułapki zwykle stosuje się w środowisku leśnym, gdzie wykorzystuje się te urządzenia do obserwacji zwierzyny czy doglądania nęcisk. Osprzęt ten ma również szersze zastosowanie i z powodzeniem może być użyty przez psich behawiorystów, jako niezwykle przydatne narzędzie badające zachowania psów.

Leave a Reply: