Czym kierować się wybierając transporter dla psa?

2018-02-04 trendzik 0 Comments

Podróże z psem bywają bardzo przyjemne. Wcześniej jednak należy zadbać o to, aby przejazd był w 100% bezpieczny dla zwierzaka. W takiej sytuacji niezastąpiony jest transporter dla psa. Jak wybrać ten odpowiedni? Czym należy się w tym przypadku kierować?

Bezpieczny transport psa

Każdy pies powinien być przewożony w warunkach komfortowych i bezpiecznych dla niego. Niestety pod wpływem stresu zwierzak może wpaść w panikę, co stanowi zagrożenie również dla pasażerów i kierowcy pojazdu. Dlatego psy mniejszych ras przewozi się w specjalnych transporterach. W przypadku dużych zwierzaków rozwiązaniem są klatki bądź specjalne pasy bezpieczeństwa i mata samochodowa.

Jaki transporter wybrać dla psa?

Wybór transporterów dla psów na rynku jest dość duży. Największą popularnością cieszą się modele wykonane z tworzywa sztucznego. Posiadają one na ogół metalowe drzwiczki. Tego typu transportery są lekkie i łatwe w transporcie. Co ciekawe, w sprzedaży dostępne są nawet transportery z atestem linii lotniczych, które można przewozić w samolocie. Czasami lepszym rozwiązaniem jest torba podróżna, ale ta sprawdza się raczej podczas krótkich podróży i spacerów. Dla dużych psów polecane są klatki, które wbrew pozorom wcale nie są dla czworonoga mało wygodne. Dodatkowo można je zresztą wyścielić np. kocem. Podczas podróży rowerowej można też posłużyć się specjalnym transporterem na rower. To rozwiązanie coraz popularniejsze.

Leave a Reply: