GPS dla psa i kota

psi gps jest potrzebny
2018-08-03 trendzik 0 Comments

Wiele psów oraz kotów lubi wybrać się na samotną przechadzkę bez właściciela, niestety nie każdy potrafi odnaleźć drogę powrotną, dlatego warto zaopatrzyć pupila w lokalizator GPS. W ten sposób zawsze będziesz wiedzieć, gdzie znajduje się zwierze. To dobre rozwiązanie dla każdego właściciela psa i kota, który zamartwia się o swoje zwierzęta.

GPS jest coraz częściej wykorzystywany do śledzenia zwierząt, warto zdecydować się na takie urządzenie, jeśli pupil lub oddalać się od domu i ma skłonności do uciekania. To niezastąpiony gadżet szczególnie podczas wyjazdów na wakacje. Urządzenie GPS dla psa i kota z Obroża Elektryczna powinno być dopasowana do zwierzęcia, na rynku można kupić go w formie breloków, opasek oraz obroży.

Jak działa GPS dla zwierząt?

GPS jest niewielkim urządzeniem, które umożliwia określenie dokładnego pobytu zwierzęcia i działa na takiej samej zasadzie, jak zwykły lokalizator. GPS jest podłączony do satelit należące do Global Positioning System stale krążą wokół Ziemi, stąd można określić położenie zwierzęcia z dokładnością do kilku metrów. Oczywiście GPS można kupić również dla kota, te zwierzęta lubią chodzić własnymi drogami i niekiedy nie pokazują się w domu nawet przez kilka dni. Nawet, jeżeli kot na co dzień przebywa w domu, wystarczy chwila nieuwagi i można stracić go z oczu.

Ile kosztuje GPS?

Ceny lokalizatorów GPS przeznaczonych dla zwierząt są różne w zależności od tego, jaki model wybierzemy. Trzeba przygotować się na koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Najtańszy i najprostszy w obsłudze będzie GPS w formie breloka lub opaski na łapę, niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, że zwierze może uszkodzić lokalizator. Bezpieczniejszą opcją będzie zakup specjalnej obroży, która będzie jednak rozwiązaniem najdroższym.

Bez wątpienia warto zainwestować w GPS dla psa lub dla kota, to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla zwierząt, które lubią przebywać na podwórku i mają tendencje do uciekania. W tym wypadku znalezienie pupila nie będzie stanowić żadnego problemu.

Leave a Reply: