Jak wybrać odpowiednią smycz dla psa?

2018-01-12 trendzik 0 Comments

Decydując się na zakup lub przygarnięcie szczeniaka trzeba odpowiednio przygotować się na jego przyjęcie. Potrzebnych jest kilka niezbędnych przedmiotów, takich jak miski do jedzenia i picia, legowisko, obroża, zabawki i transporter. Jedna najważniejsza z tego wszystkiego jest smycz dla psa. To ona pozwoli nauczyć prawidłowego chodzenia na spacerach i będzie elementem, dzięki któremu można mieć pełną kontrolę nad psem. Jak wybrać odpowiednią smycz?

Na pierwsze spacery

smycz dla psaZ małym pieskiem trzeba często wychodzić na spacery. Musi on poznawać świat i nowe miejsca w ramach procesu socjalizacji. Niezwykle ważna jest więc odpowiednia smycz dla psa. Podczas nauki chodzenia na spacery przydają się najprostsze, krótkie smycze, które nie dają zbyt wielkiej swobody. Dzięki temu czworonóg będzie trzymał się przy nodze i uczył posłuszeństwa.

Smycze do zadań specjalnych

Gdy pupil będzie odpowiednio zachowywał się podczas wspólnych wyjść, można kupić smycz dla psa z regulowaną linką, tak aby mogła się ona wydłużać do kilku metrów. Pozwoli to pieskowi na w miarę swobodny spacer i obwąchanie wszystkich interesujących miejsc w okolicy. Sprawdza się ona szczególnie w przypadku małych ras, które nie mają tyle siły by ciągnąć za sobą właściciela. Duże rasy, takie jak owczarek niemiecki, będą wymagały nieco bardziej wytrzymałych rozwiązań. Dla nich idealne będą grube parciane smycze. Są bardzo wytrzymałe i nie będą pękać pod wpływem napięcia lub psich zębów.

Leave a Reply: