Jak wybrać samochodową matę dla psa?

2018-09-10 trendzik 0 Comments

dobra psia mata

Podróż z pupilem wymaga odpowiedniego zabezpieczenia pojazdu szczególnie, jeśli wybieramy się w dłuższą trasę. Dobrze jest zabezpieczyć wnętrze samochodu lub bagażnika specjalna matą dla psa, która uchroni przed zanieczyszczeniami, czy też uszkodzeniami mechanicznymi (m.in. pogryzieniem). Na rynku znajduje się bardzo duża ilość mat różnych producentów. Ważne jest, aby wybrać produkt, który spełni wszystkie oczekiwania, a także posłuży przez długi czas.

Rozmiar maty

Oczywistym jest, że mata dla psa musi być wystarczająco duża. Jeśli chodzi o tylna kanapę, to znajdziemy podkłady zarówno rozkładane na cały tył naszego samochodu, jak i na połowę. Wiele zależy od rozmiaru naszego pupila. W przypadku małej rasy nie ma konieczności zabezpieczania całej kanapy. Trzeba jednak pamiętać, aby bezwzględnie zabezpieczyć zwierzaka przed przemieszczaniem się po samochodzie. Jest to niebezpieczne zarówno dla niego, jak i kierowcy.

Istotny jest również sposób mocowania. Powinien być on szybki i bezproblemowy. Jest to ważne w szczególności dla tych, którzy często wyjeżdżają ze swoim psem. Maty zwykle można dopasować do swoich wymagań. Najczęściej spotykamy się z podziałem na małe, średnie oraz duże.

Wytrzymałość maty

Samochodowa mata dla psa musi być przede wszystkim trwała. W podroży pupil często się stresuje lub nudzi. Jeśli wyjeżdżamy po raz pierwszy, to nie możemy przewidzieć tego, jak będzie się on zachowywał. Podkład ma chronić głównie przed wilgocią, błotem, sierścią, czy też piachem. Tworzywo, z którego jest on wykonany powinno być nie tylko wytrzymałe, ale również łatwe w czyszczeniu. Nie może być to materiał, z którego ciężko usunąć sierść. Matę należy czyścić po każdej dłuższej podróży.

Tkanina pokrowca nie może podrzeć się pod wpływem psich pazurów. Należy uważać na wątpliwej jakości maty, gdyż rozpadające się podkłady mogą narobić więcej szkód, niż sam pies.

Leave a Reply: