Jaki odstraszacz psów warto wybrać?

skuteczny odstraszacz na groźne psy
2018-03-10 trendzik 0 Comments

W dzisiejszych czasach niestety coraz częściej słyszy się o groźnych atakach agresywnych psów na ludzi, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad inwestycją w porządne odstraszacze, które w niektórych sytuacjach mogą uratować nam nawet życie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo – jaki odstraszacz psów warto wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Ochrona konieczna przed groźnymi psami

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się ultradźwiękowe odstraszacze dla psów, które przynoszą naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Ultradźwiękowy odstraszacz psów jak sama nazwa wskazuje emituje fale o wysokiej częstotliwości, które odstraszają psy. Jedyną wadą tych urządzeń jest to, że niestety nie zawsze działają one na starsze psy, które z wiadomych przyczyn mają mocno uszkodzony słuch. Dobre odstraszacze od renomowanych producentów są naprawdę warte uwagi i śmiało można w nie zainwestować. Warto wspomnieć również i o tym, że ultradźwiękowe odstraszacze nie działają na ludzi i są praktycznie niesłyszalne przez ludzkie ucho. U psów fale o wysokiej częstotliwości powodują duży niepokój i lęk, dlatego też psy nie chcą zbliżać się do źródła dźwięku. Pamiętać należy o tym, aby odstraszać wycelować bezpośrednio w kierunku atakującego zwierzęcia.

Gazy pieprzowe na psy

W ostatnim czasie bardzo dobrze sprzedają się również specjalne gazy pieprzowe na psy. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że zwykłe gazy pieprzowe przeznaczone na ludzi mogą zrobić zwierzakowi krzywdę, dlatego też należy zainwestować w specjalne gazy pieprzowe na psy. Zwierzęta jak powszechnie wiadomo mają zdecydowanie bardziej wyostrzone zmysły, dlatego też zbyt wysokie stężenie kapsaicyny może im zaszkodzić. Gazy pieprzowe są obecnie jedną z najtańszych zabezpieczeń przed groźnymi psami.

Leave a Reply: