Jakie jedzenie dla pupila?

2018-01-26 trendzik 0 Comments

Wybór karmy dla psa to bardzo ważna sprawa. Decyduje ona o jakości życia pupila, o jego zdrowiu i samopoczuciu. W sklepach dostępne są różnego rodzaju karmy. Łatwo można się pogubić w tak ogromnym wyborze. Nawet weterynarze polecają coraz to nowsze firmy, ciężko jest nadążyć za wszystkimi nowinkami. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka cech dobrej psiej karmy.

Cechy najlepszej suchej karmy

karma dla psaAby nie popełnić błędu przy wyborze karmy, należy zwrócić uwagę na jej skład. Takie konserwanty jak BHS, BHT i etoksyquina są podejrzane o wywoływanie raka. Nie trzeba natomiast martwić się o naturalne konserwanty, takie jak tokoferol i kwas askorbinowy. Dobrej jakości karma dla psa, w składzie na pierwszym miejscu zawiera mięso z całych zwierząt. Karma, w której źródłem białka są produkty uboczne to jedzenie o bardzo niskiej jakości. Sztuczne barwniki i dodatki smakowe również nie sugerują niczego dobrego.

Fakty i mity

Z pewnością popularnym mitem jest to, że karma dla szczeniąt jest lepszej jakości. To błędne przekonanie – karma dla młodych psów nie nadaje się dla dorosłych osobników i wcale nie jest wykonana ze składników lepszej jakości. Nie należy również sugerować się ilością mięsa w karmie. 30-50% zawartości mięsa w suchej karmie to idealna dawka.

Poza powyższymi regułami, dobrze jest stosować się do zasady świeżości. Szczelnie zapakowana przez producenta karma to gwarancja świeżej karmy.

Leave a Reply: