Obroża przeciw kleszczom – skuteczna ochrona dla zwierząt

obroża skutecznie odstraszająca kleszcze
2018-04-18 trendzik 0 Comments

Pora wiosenna oraz lato jest czasem, gdy występuje wysiew kleszczy. Należy więc się chronić w odpowiedni sposób.
Kleszcze są rodzajem pajęczaków, które przenoszą drobnoustroje i bakterie. Jedną z najpoważniejszych chorób przenoszonych przez kleszcze jest borelioza. Zakażenie następuje poprzez ukłucie pod warunkiem, że kleszcz był zarażony i znajduje się on odpowiednio długo w ciele. Równie ważne jest zabezpieczenie zwierzaków, głównie psów i kotów.

Ochrona zwierząt przed kleszczami – występowanie i zabezpieczenia

Najczęściej kleszcze występują w lasach, krzakach i parkach, więc po powrocie ze spaceru należy bardzo dokładnie obejrzeć zwierzaka.
Młode kleszcze bardzo chętnie przebywają w okolic pni drzew. Należy więc unikać tych miejsc i nie pozwalać chodzić zwierzętom w tamte okolice.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest obroża przeciw kleszczom, która skutecznie odgania te pasożyty.
Jest to nowoczesna forma na pozbycie się kleszczy. Na obroży umieszczony jest specjalny preparat, który odstrasza. W czasie noszenia obroży przez psa, środek jest uwalniany, rozprzestrzeniając się na skórze i futrze.
Warto także dodać, że środek jest bezzapachowy co jest dodatkową zaletą.

Obrożę przeciw kleszczom stosuje się raz na okres około 8 miesięcy.
Zapewnienie odpowiedniej ochrony jest naprawdę ważne. Ugryzienie przez klesza wiąże się z poważnymi powikłaniami, takimi jaki senność u zwierzęcia, brak apetytu, wysoka gorączka i wymioty. Może to również wiązać się z chorobami, w skutek czego zwierze może nawet umrzeć.

W razie wykrycia kleszcza należy go niezwłocznie usunąć za pomocą pęsety, w sposób obrotowy, tak by główka nie została w środku.
Jest to także świetna ochrona dla kotów, zwłaszcza podwórkowych, które często udają się w podróże po krzakach i innych terenach, gdzie pełno jest kleszczy i innej maści robactwa.

Kleszcze są niebezpieczne i nie należy ich lekceważyć. Trzeba więc zachować maksimum ochrony dla siebie i zwierzaków.

Leave a Reply: