Trening chodzenia na smyczy przy użyciu szelek easy walk

2018-05-13 trendzik 0 Comments

dobre szelki easy walkiPosiadanie psa to mnóstwo przyjemności, ale czasem także pojawiają się różne problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Większość właścicieli zapewne zetknęła się z tym, że nie można czworonoga spokojnie wyprowadzić na spacer, bo ciągnie na smyczy we wszystkich kierunkach, urywając ręce i nie reagując na żaden polecenia. Każdy chciałby odbywać spacery ze swoim pupilem komfortowo. Aby osiągnąć ten cel trzeba prowadzić systematyczne treningi z chodzenia na smyczy, najlepiej z użyciem specjalnie do tego celu przeznaczonego wyposażenia jakim są szelki easy walk. Takie szelki bardzo ułatwiają ćwiczenia i powodują, że pies szybciej nauczy się prawidłowego chodzenia na smyczy.

Dlaczego szelki easy walk są dobre do treningu?

Konstrukcja szelek easy walk, uwzględniająca budowę anatomiczną psa, pozwala na ograniczenie niepożądanych ruchów. Całość jest wykonana z mocnej, wytrzymałej taśmy. Z przodu szelek na piersi umieszczony jest zaczep do smyczy. Jeśli pies zaczyna ciągnąć w niepożądanym kierunku, automatycznie jest odwracany w stronę właściciela, co pozwala na nawiązanie kontaktu wzrokowego i wydawanie poleceń.

Jak ćwiczyć używając szelki easy walk?

Trzeba pamiętać o tym, że szelki easy walk to bardzo przydatne narzędzie w treningu, ale bez spełnienia innych ważnych aspektów, efekty treningu nie będą zadowalające. Przede wszystkim ćwiczenia muszą odbywać się systematycznie i każdy sukces psa musi być nagradzany smakołykami. Taka współpraca ma ogromną szansę powodzenia i osiągnięcia zamierzonego efektu. Szelki easy walk są przeznaczone tylko do treningu. Nie należy używać ich stale, ponieważ pies musi nauczyć się ładnie chodzić i zachowywać prawidłowo również na zwykłej obroży czy szelkach. Oczywiście taki trening wymaga nakładu pracy, ale dobra współpraca z naszym psem jest tego warta.

Leave a Reply: