Wybór domku dla psa

domek dla małego psa
2018-04-11 trendzik 0 Comments

Każdy właściciel psa doskonale wie, jak bardzo istotne w psim życiu jest posiadanie przez niego odpowiedniego domku. Jest to rzecz szczególnie dla niego ważna. Jest nie tylko miejscem do spania, ale również azylem i oazą bezpieczeństwa. Z tego powodu jego właściwe dobranie do rozmiaru i upodobań naszego psiaka jest tak ważne.

Jakie wybrać domki?

Wybierając konkretne legowisko dla swojego psiaka koniecznie na pierwszym miejscu trzeba wziąć pod uwagę jego charakter i upodobania. Na samym początku trzeba zwrócić uwagę na to, jak psiak lubi spędzać wolny czas. Jeśli lubi leżeć pod łóżkiem albo pod stołem, czyli przyjemność sprawia mu obecność w miejscach zamkniętych, znaczy to, że przejawia potrzebę posiadania zamkniętego legowiska i dla niego idealny będzie domek dla psa. Jeśli jednak większość czasu spędza na sofie lub leżąc na poduszkach, znacznie bardzo do gustu przypadnie mu zwykłe legowisko w postaci pufy.

Cechy charakterystyczne dobrego schronienia

Podstawą jest odpowiednia wielkość legowiska. Zarówno w przypadku zwykłego legowiska, jak i domku, niezwykłe ważne jest, aby pies miał odpowiednio dużo miejsca w swoim legowisku. Wybierając konkretne legowisko dobrze jest brać około 15-20 centymetrów zapasu, dzięki temu psiak będzie mógł w wygodny sposób wyciągnąć wszystkie łapki.
Drugą ważną cechą legowiska jest materiał z jakiego został wykonany. Powinien być zarówno wytrzymały, aby nie uległ zbyt szybkiemu zniszczeniu, łatwy w czyszczeniu oraz wygodny. Domek dla psa warto jest wybrać w pełni materiałowy, zapewni on psu komfort i ciepło. Natomiast legowisko warto, aby w miarę możliwości było skórzane. Oprócz bardzo estetycznego wyglądu będzie charakteryzowało się dużą wytrzymałością na działanie psich pazurów i zębów. Skórzane legowisko będzie również bardzo wygodne w czyszczeniu.

Leave a Reply: