Czym bronić psa przed kleszczami?

doskonała obroża foresto
2019-01-28 trendzik 0 Comments

Z roku na rok wzrasta liczba informacji i doniesień o coraz większej liczbie kleszczy, która atakuje zarówno ludzi jak i psy. O ile dla człowieka zorientowanie się o posiadaniu kleszcza i usunięciu go nie jest niczym trudnym, to już dla psa jest to zadanie niewykonalne. Dodatkowo dla psów choroby przenoszone przez te pajęczaki stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo, dlatego też ochrona ich przed kleszczami to niekiedy dla nich być albo nie być.

Jak przeciwdziałać?

doskonała obroża forestoMetod na niedopuszczanie kleszczy do psów jest bardzo wiele. Jednym z podstawowych jest tzw. wcierka, czyli substancja, która zabija i odstrasza kleszcze, podawana w formie kropelek na kark psa. Jest w miarę tania i łatwa w aplikacji, jednak jej czas działania jest stosunkowo krótki.
Drugim sposobem są obroże foresto, które również zawierają specjalną substancje zwalczającą kleszcze, jednak jej czas działania jest znacznie dłuższy niż w przypadku wcierki i wynosi nawet do 8 miesięcy. Jest to niestety rozwiązanie najdroższe, jednak również najwygodniejsze, ponieważ obroża foresto jest zupełnie niewyczuwalna dla psa, ani dla człowieka.
Zupełnie innym podejściem do tematu jest stosowanie specjalnych tabletek, które uwalniają substancje zwalczającą kleszcze wewnątrz organizmu psiaka. Jest to bardzo skuteczne i wygodne, w końcu wystarczy od czasu do czasu podać psu tabletkę w jedzeniu. Niestety niekiedy bywa bardzo niebezpieczne dla psiego zdrowia. Często można spotkać się z opiniami, że tego typu proszki bardzo niszczą psią wątrobę i nerki i jest to niestety w pełni prawda.
Co zatem wybrać z pośród tych metod? Wydaje się, że najlepszym wyjściem jest korzystanie z obroży foresto. Bardzo duża skuteczność i wygoda, to cechy charakterystyczne tego rozwiązania.