Jak nauczyć psa chodzić bez ciągnięcia?

2019-11-09 trendzik 0 Comments

Pies, który idzie na spacer nie ciągnąc to dla wielu właścicieli niedoścignione marzenie. Spacer z psem bardzo często wygląda tak, że właściciel zastanawia się kto kogo wyprowadził na spacer. A gdyby tak udało się nauczyć psa spacerów bez ciągnięcia? Jak to zrobić?

Najważniejsza jest konsekwencjadla psa szelki

Nauka chodzenia na smyczy to żmudny i często długotrwały proces. Wymaga od właściciela żelaznej konsekwencji. Jak nauczyć psa, by szedł obok właściciela?

Może wydawać się, że metoda jest bardzo prosta, wręcz banalna. Idąc z psem na spacer wystarczy zatrzymać się za każdym razem, gdy pies zaczyna ciągnąć, a ruszyć dopiero, gdy poluzuje smycz. Niestety metoda ta wymaga konsekwencji, a spacer przestaje być przyjemnością, natomiast staje się poruszaniem w żółwim tempie.

Warto również pamiętać, że trening psa powinien odbywać się na obroży. Szelki dla psa tylko ułatwią mu ciągnięcie.

Gadżety do nauki chodzenia

Pomocne w nauce chodzenia mogą okazać się szelki dla psa easy walky, które utrudniają psu chodzenie, gdy ten zaczyna ciągnąć. Innym elementem psiej wyprawki, który można wykorzystać do nauki chodzenia, jest kantar. Jest to uzda, którą zakładamy psu na pysk, w momencie, gdy pies próbuje ciągnąć uzda zaciska się.

Nauka chodzenia musi trochę potrwać. Warto nauczyć psa, że gdy idziemy na spacer na obroży to będziemy pracować. Szelki dla psa są idealne na długi spacer, na którym pies może odpocząć. Pies szybko zrozumie różnicę, a z czasem przestanie ciągnąc nawet będąc w szelkach.