Jaką smycz dla psa wybrać?

dobre smycze dla psa
2019-08-21 trendzik 0 Comments

Wybór smyczy dla psa nie jest tak prostą sprawą jak mogłoby się to wydawać. Na rynku jest obecnie bardzo duży wybór produktów, które znacznie się pomiędzy sobą różnią. Aby wybrać smycz najbardziej odpowiednią – taką, która będzie wygodna zarówno dla opiekuna, jak i dla zwierzaka, należy przede wszystkim zastanowić się nad potrzebami nie tylko psa, ale i nad własnymi. Jaką smycz wybrać i czym się kierować w wyborze?

dobre smycze dla psaOdpowiednio dobrany rozmiar smyczy

Smycz dla psa powinna być rozmiarem dopasowana przede wszystkim do jego wielkości. Warto wziąć pod uwagę również to, że sama smycz zazwyczaj trochę waży. O ile w przypadku dużych i średnich psów nie ma to większego znaczenia, małe psy mogą tę wagę już w pewnej mierze odczuć. Długość smyczy powinna być również dostosowana do potrzeb psa. Najlepiej, jeżeli pozwala ona na swobodne poruszanie się zwierzęcia, ale w razie czego również powinna pozostawić właścicielowi możliwość kontrolowania swojego podopiecznego. Jak pokazuje doświadczenie, najlepiej sprawdzają się smycze długie, z możliwością regulacji, tak by zarówno możliwe było pozostawienie psu dużej swobody, jak i prowadzenie go na nieco krótszej smyczy.

Materiał, z jakiego wykonano smycz

Dostępne na rynku smycze wykonane są z bardzo różnych materiałów. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko wytrzymałością, ale również wygodą dla psa i właściciela. Opiekunom psów większych lub takich, które mają tendencję do ciągnięcia na spacerach, poleca się smycze ze specjalnym uchwytem, który zapewni wygodne trzymanie w każdej sytuacji.