Jaki pastuch dla psa?

pastuch dla psa
2019-01-10 trendzik 0 Comments

Możliwość wyznaczenia stref na posesji, do których pies nie będzie miał dostępu, bez używania płotów i ogrodzeń to atrakcyjna perspektywa. Pomoże w tym pastuch dla psa.

Coraz częściej właściciele czworonogów i domów jednorodzinnych wybierają te elektryczne urządzenia, aby okiełznać niefrasobliwy charakter pupila. Na co zwracać uwagę przy wyborze pastucha dla psa?

pastuch dla psaWaga zwierzęcia

Jest jednym z istotniejszych parametrów pastucha, bowiem od wagi psa zależy natężenie impulsów odstraszających. Im mniejsza, tym będą one delikatniejsze. I odwrotnie. Wyjątek stanowią psy ras agresywnych i niebezpiecznych, którym zawsze dobiera się pastuchy do najwyższej kategorii wagowej, aby mieć gwarancje, że skutecznie zniechęcą zwierzę do przekraczania niewidzialnej granicy.

Napięcie zasilania

Przewód izolowany, który otaczać będzie strefy zakazane, zawsze pracuje pod pewnym napięciem. Warto zwrócić uwagę na to, aby było ono jak najmniejsze, najlepiej bezpieczne 12 volt. Jeśli przewód zostanie przerwany, nikt nie zostanie wtedy porażony prądem. A niebezpieczeństwo to dotyczy zarówno naszego zwierzęcia, jak i dzieci i nas samych.

Długa granica

Od długości przewodu izolowanego zależy, jak duży obszar będzie chronił nasz pastuch dla psa do kupienia w tym miejscu https://www.obroza-elektryczna.pl/pastuchy-elektryczne/. Standardem okazuje się długość 1200 m, co pozwala skutecznie ogrodzić małą działkę. Jeśli posiadamy większą posesję albo chcemy wyznaczyć więcej stref, musimy poszukać pastuchów z dłuższym przewodem izolowanym.

Wiele obroży

Jeżeli posiadamy wyłącznie jednego psa, nie ma konieczności inwestowania w rozbudowane zestawy. Istnieją bowiem modele, które oferują możliwość współpracy z wieloma kodowanymi obrożami. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się, gdy w naszym domu mieszka obok psa również kot.

Opinie

Przed zakupem pastucha dla psa warto prześledzić opinie użytkowników o konkretnym modelu. Często informacje od osób, które przetestowały dany egzemplarz są na wagę złota. Pomogą nam dobrać urządzenie, dzięki któremu skutecznie nauczymy naszego pupila moresu.