Jakie zabawki dla psa zakupić?

zabawki dla psa
2019-02-24 trendzik 0 Comments

Pies tak samo jak każde inne stworzenie ma niezwykle szeroki wachlarz potrzeb, których zapewnienie jest niezbędne do jego szczęśliwego życia. Myli się jednak ten, kto sądzi, że jako bezmyślne zwierzę pies potrzebuje jedynie miejsca do spania i regularnych posiłków.
Pies tak samo zresztą jak człowiek, potrzebuje zarówno uwago od swojego właściciela, jak również zabawy, zarówno samodzielnej jak i z posiadanym człowiekiem. Dlatego właśnie oprócz zakupu standardowych misek i legowiska, w momencie pojawiania się w domu psa należy również zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki dla psów.

zabawki dla psaCo kupić do zabawy?

Idealne zabawki dla psa to takie, którymi pies może bawić się samodzielnie poprzez podrzucanie i gryzienie, jak również włączać w zabawę człowieka, który może taką zabawkę podrzucać, symulować nią ruchy lub po prosu przekomarzać się psem.
Z tego powodu najlepsze zabawki to takie, które posiadają kształt nieco wydłużony i nadający się do tego, aby je chwycić zębami. Warto przy tym pamiętać, aby w miarę możliwości kupować zabawki szyte, a nie ze sztucznych materiałów, ponieważ te plastikowe mogą szybko zostać pogryzione i połknięte.

Zabawki innego typy?

Oprócz zabawek czystko rozrywkowych istnieje dość duża grupa zabawek zdrowotnych, których stosowanie poprawi kondycje psiaka, takie zabawki kupisz tutaj. Są to głównie różnego rodzaju kości i gryzaki, których używanie będzie nie tylko dostarczało stosownej dawki rozrywki, ale również będzie powodowało efekt czyszczenia zębów z osadu i poprawiało mięśnie szczęki. Do tej grupy zabawek należą wszystkie rodzaje kości, smakołyków itd