Materac dla psa

2019-08-05 trendzik 0 Comments

Pies potrzebuje odpoczynku i swojego miejsca do leżakowania. Z pewnością ułatwieniem w tym przypadku będzie materac dla psa, który można umieścić w domu, jak i na zewnątrz. Czym kierować się podczas wyboru materaca dla naszego pupila? Czy rozmiar jest ważnym aspektem?

materac dla psaWybór materaca dla psa

Na początku warto pomyśleć o wymiarach materaca – powinny być dopasowane do psa. Dzięki temu pupil odczuje komfort i z przyjemnością będzie korzystał z takie opcji. Dobrym pomysłem będzie zmierzenie psa od czubka nosa do końca ogona. Materac powinien być około 20 centymetrów dłuższy, co zapewni wygodę. Materace z ściankami wymagają doliczenia dodatkowych centymetrów, aby pies zmieścił się bez problemu. Pamiętać należy, że za duży materac także nie jest mile widziany – pupil może nie czuć się bezpiecznie przez za dużą przestrzeń.
Kolejnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest wysokość materaca – grubsza gąbka zapewni miękkość i zapobiegnie odczuwaniu twardego podłoża przez pupila. Warto o to zadbać, zwłaszcza, gdy pies jest obarczony chorobami układu stawowego lub nie jest już najmłodszy.

Materac dla psa to doskonała opcja dla każdego pupila – zarówno dużego, jak i małego. Dobrać należy dobry jakościowo materiał i dbać o czyszczenie materaca co jakiś czas. Odporność na czynniki zewnętrzne będzie dodatkowym plusem, o którym trzeba pamiętać podczas zakupu materaca dla swojego czworonoga.