Czym lubią się bawić koty?

2021-07-02 trendzik 0 Comments

Z pewnością wielokrotnie kupowaliście swojemu pupilowi zabawki, którymi ten nie chciał się bawić. Ignorował je, za to z przyjemnością ganiał po podłodze za kulką z folii aluminiowej albo ukradzioną ze stołu nakrętką od wody mineralnej. Dzieje się tak, ponieważ popularne zabawki dla kota bardzo często nie są dla niego wystarczająco atrakcyjne i zostały stworzone tak, by podobać się ludziom, a nie czworonogom.

Co kupić, by kot był szczęśliwy?

Nawet najbardziej kolorowa piłeczka nie będzie odpowiednia, jeżeli nie znajdzie się w nich kilka grzechoczących ziaren. Najlepsze zabawki dla kota to nie te, które mają piękne i żywe kolory, gdyż te są naszym pupilom obojętne. Znacznie ważniejsze jest to, czy została czymś wypełniona i wydaje z siebie działający na zmysły dźwięk albo może nasączono ją kocimiętką. Doskonale sprawdzają się również wszelkiego rodzaju doczepione piórka, które budzą w naszym zwierzaku prawdziwego łowcę.

Dobre artykuły dla naszego zwierzęcia nie muszą wcale być drogie. Tanie zabawki dla kota sprawdzą się równie dobrze, o ile będziemy pamiętać o tym, że to jemu mamy sprawić niespodziankę, nie sobie.

A może coś bardziej skomplikowanego?

Jeżeli dysponujemy nieco większą kwotą do wydania, warto zastanowić się nad jedną z licznym dostępnych na rynku zabawek interaktywnych. Tunele na przysmaki, samosterujące się kule czy mechanizm, który wypuszcza na ścianę laserowe kropki, za którymi kot może ganiać, to zawsze doskonały pomysł. Jeśli jednak nie chcemy lub nie możemy poświęcić większej sumy, a zależy nam na tym, by kociak był szczęśliwy, kupmy za kilka złotych zwykłą wędkę z myszką lub piórkami i poświęćmy trochę czasu na wspólną zabawę. Z pewnością spodoba się ona nie tylko kotu, ale i nam!