Dlaczego twój kot chciałby mieć swoje własne drzwiczki?

2021-06-24 trendzik 0 Comments

Kot to zwierzę niezależne, mające własne zdanie i lubiące decydować o sobie. Wielu właścicielom tych zwierząt znana jest sytuacja, kiedy to ich pupil co chwilę chce wychodzić na zewnątrz (lub do innego pomieszczenia), a następnie wracać. Ciągłe bieganie i otwieranie drzwi kotu może być męczące i irytujące. Co więcej, sytuacja jeszcze się pogarsza, gdy kot jest sam w domu i nie ma możliwości, żeby dostać się tam, gdzie chce. Zdenerwowany może dać upust emocjom, niszcząc wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego ostrych pazurków.

Jak rozwiązać ten problem?

Wystarczy zaopatrzyć się we wspaniały wynalazek, jakim są drzwiczki dla kota. Jako ciekawostkę należy podać, że wymyślenie ich przypisuje się Izaakowi Newtonowi (1642-1727) – fizykowi, matematykowi, astronomowi i… wielkiemu miłośnikowi kotów. Obecnie na rynku dostępne są zarówno proste modele drzwiczek, obsługiwane manualnie, jak i w pełni zautomatyzowane –  Te drugie mogą otwierać się po kontakcie z czipem lub specjalną magnetyczną zawieszką umieszczoną w obroży zwierzęcia, mogą też reagować na podczerwień. Takie automatyczne drzwi dla kota, są oczywiście droższe od tradycyjnych, ale warto w nie zainwestować, jeśli chcemy umożliwić kotu wychodzenie na zewnątrz domu. Chętnych zachęcamy do nabycia na: https://www.obroza-elektryczna.pl/drzwi-dla-kotow/

Na co zwracać uwagę wybierając drzwiczki zewnętrzne?

Jest parę istotnych parametrów, które warto brać pod uwagę, dokonując wyboru drzwiczek:

  • izolacyjność
  • materiał
  • dobre uszczelnienie
  • mechanizm działania

Niezależnie od tego jakie dokładnie drzwiczki wybierzesz, twój kot na pewno będzie zadowolony z większej swobody i możliwości przemieszczania się.