Dozownik karmy dla kota – niezbędny przy nieobecności właściciela

2021-09-18 trendzik 0 Comments

Dużo osób zaczyna zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką jest posiadanie zwierzęcia, dopiero wtedy, gdy przychodzi moment, w którym muszą zostawić pupila bez opieki. W przypadku dłuższej nieobecności nie obejdzie się bez zorganizowania opieki stałej lub dochodzącej. Behawioryści kategorycznie odradzają pozostawianie kota samego na dłużej niż  dwa dni.

Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności?

Fakt, że kot jest niewychodzący, nie oznacza, że można go zostawiać na kilka dni bez opieki. Pomimo tego, że właścicielowi pupila wydaje się, że zapewnia mu dobrostan, to zwierzę czuje się porzucone i zdezorientowane. Podczas jedno lub dwudniowej nieobecności trzeba zapewnić kotu dostęp do wody, pożywienia i czystej kuwety. Dobrym rozwiązaniem jest dozownik karmy dla kota. Nie można zapominać o zabezpieczeniu mieszkania i zapewnieniu kocich rozrywek. 

Jaki dozownik wybrać?

Sklepy zoologiczne w swojej ofercie posiadają wiele modeli dozowników. Najtańszym rozwiązaniem jest analogowy podajnik karmy.  Sucha karma jest wsypywana do pojemnika z otwartym dnem, z którego pokarm trafia do miski. Taki dozownik karmy można nabyć za kilkadziesiąt złotych. O wiele droższy, ale co za tym idzie, bardziej rozbudowany interfejs posiada automatyczny dozownik. Urządzenie można zaprogramować, tak aby automat na karmę otwierał się o wyznaczonej godzinie. Rozwiązanie tego typu pozwala na przechowywanie mokrej karmy.