Kosmetyki dla psów

2021-07-18 trendzik 0 Comments

Higiena psów wpływa na komfort życia zarówno czworonoga, jak i opiekuna. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy poprawić zdrowie psa i jednocześnie zadbać o jego przyjemny zapach. Możemy wybierać wśród wielu rodzajów kosmetyków dla psa – przez szampony i odżywki po pasty do zębów.

Kosmetyki dla psów

Najbardziej popularnymi kosmetykami dla psów są te przeznaczone do pielęgnacji sierści. Przy wyborze odpowiedniego produktu należy kierować się jego przeznaczeniem. Wyróżniamy takie, które są przeznaczone do pielęgnacji danego rodzaju sierści (szorstkiej, długiej, krótkiej), wydobywające kolor (ciemny, jasny, brązowy), do zadań specjalnych (lecznicze, niwelujące brzydki zapach, przeciw insektom, zwiększające objętość, nawilżające). Taką pielęgnację można uzupełnić specjalną odżywką. W przypadku problemów z kołtunieniem warto skorzystać ze specjalnych preparatów ułatwiających rozczesywanie.

Higiena psów

Wśród kosmetyków dla psów wyróżniamy także te, które służą do utrzymania codziennej higieny zwierzęcia. Są to:

  • preparaty do higieny jamy ustnej (płyny, waciki, pasty do zębów)
  • preparaty do higieny uszu
  • preparaty do pielęgnacji łap (przydatne szczególnie zimą, kiedy psie opuszki są szczególnie mocno narażone na warunki atmosferyczne)
  • preparaty do higieny oczu (w przypadku problemów z gromadzeniem się ropy bądź z zaciekami u jasnych psów)