Środek na mszyce Mospilan 20 SP

2021-08-02 trendzik 0 Comments

Mospilan 20 SP jest to insektycyd o najszerszym zakresie zastosowań spośród znajdujących się obecnie na rynku. Wśród polskich produktów, jako jedyny zawiera acetamipryd pochodzący z Japonii. Zapewnia on skuteczne, długotrwałe działanie i pewną ochronę powierzchni. Nie wymaga zastosowania innych substancji pomocniczych.

Szczegóły dotyczące produktu

Środek owadobójczy cechuje:

  • niezawodna substancja czynna — japoński acetamipryd w formulacji SP, gwarantującej efektywne działanie
  • szeroki zakres działania — ponad 280 zastosowań w 60 uprawach
  • 10 lat wiarygodnych badań — przeprowadzono około 300 doświadczeń na ponad 10000 obszarów doświadczalnych
  • najlepszy profil bezpieczeństwa — środek dozwolony w Integrowanej Produkcji i zbadany pod względem bezpieczeństwa dla zapylających owadów
  • wygodne stosowanie — nowoczesne woreczki rozpuszczalne w wodzie
  • 4 lata ważności

Bezpieczeństwo dla zapylaczy

Od 2010 roku przeprowadzane są badania oddziaływania środków owadobójczych na pożyteczne owady zapylające. Wieloletnie eksperymenty udowadniają, że Mospilan 20 SP jest pod tym względem najbezpieczniejszy w stosunku do innych insektycydów dostępnych na rynku. W 2013 roku Instytut Ochrony Środowiska uznał, że środek ten nie stwarza zagrożenia dla pszczół w okresie ich aktywności, a także podczas kwitnienia roślin. Mimo to zaleca się stosowanie produktu po oblocie owadów.

Skuteczność produktu

Przez 10 ostatnich lat przeprowadzono około 300 doświadczeń. Potwierdzają one niezawodność insektycydu w likwidowaniu szkodników upraw ogrodniczych i leśnych. Eksperymenty te wykonano w standardzie rejestracyjnym.